Belial i jego kult

Go down

Belial i jego kult

Pisanie by Drake Rousseau on Sro Lut 11, 2015 2:36 pm

OPIS

Zwany Belialem, Beliarem, Berialem, Mrocznym Starcem lub Albatrosem. Jego imię znaczy tyle, co "ten, który nie ma pana", "ten, który podnosi bunt". Jest jednym z Władców Piekielnych, także Upadłym Aniołem. W czasach dawnych, niepamiętanych jego imię było nazwą miejsca, w którym przebywali zmarli; aktualnie zwane jest Szeolem. Uznawany za Księcia Ciemności, Antychrysta, Wodza Demonów, często myli się go z samym Szatanem. Uważa się za pierwszego anioła, za satanaela, którego Bóg stworzył z ognia. Rzekomo król Salomon zamknął go wraz z jego legionami oraz armią pięciuset dwudziestu dwóch tysięcy dwustu osiemdziesięciu demonów w butelce. Inna legenda głosi, że ową butelką wrzucił do studni pod Babilonem i zakrył ją głazem, a ciekawscy Babilończycy stłukli butelkę i tym uwolnili wszystkie demony oraz króla piekieł. Belial bojąc się kolejnego uwięzienia, schował się w pustej figurze i zajął się przepowiadaniem przyszłości, odtąd w Babilonie zaczęto oddawać mu cześć.

CHARAKTERYSTYKA

Jego zachowanie pełne jest gracji, dumy i godności. Jest to istota niezwykle łasa na komplementy i wszelkiego rodzaju ofiary, poczynając od drogich podarunków, a kończąc na życiu ludzkim. Belial jest idealnym kłamcą, często posługuje się zagadkami. Był jednym z pierwszych, których wygnano z Nieba. Posiada dar Pięknej Mowy, dzięki któremu jest niezwykle przekonywujący. Jego głos jest łagodny i przyjemny dla ucha. Podwładne mu duchy pochodzą ze sfer Cnót i Aniołów. Współpracuje z tymi, którzy uznają jego zwierzchnictwo. Twierdzi też, że należał do klasy przewyższającej archanioła Michała i jemu podobnych.

http://paranormalnezjawy.cba.pl/download/Lemegeton.pdf
LUDZKA FORMA

Odziany w czerwień i czerń mężczyzna (lub kobieta- nie zapominajmy, że jest demonem, w dodatku nie byle jakim) o płonących oczach, czarnych jak heban włosach i miodowej cerze. Bije od niego zimne piękno, porusza się i zachowuje z gracją. Jego ciało jest smukłe i piękne.

PORADY

~ By go przywołać i podporządkować, potrzebna jest jego pieczęć, która powinna być zrobiona ze złota.
~ Tylko dzięki boskiej mocy można zmusić go do mówienia prawdy.
~ Pieczęć Beliala:

MIEJSCA KULTU

Czczony w Sydonie oraz Sodomie, jednakże nigdzie nie wzniesiono mu ołtarza. Poza tym w Babilonie.
avatar
Drake Rousseau
Agresywne Pedalskie Uke

Posts : 267

Zobacz profil autora http://cityofangels.forumpolish.com

Powrót do góry Go down

Powrót do góry


 
Permissions in this forum:
Nie możesz odpowiadać w tematach